دانلود پروژه هدف از استقرار یک سیستم انبار

امروزه با پیشرفت علوم و تکنولوژی امکان تولید انبوه کالا فراهم شده است و اینکار برنامه ریزی دقیق جهت استفاده به موقع و حداکثر از امکانات را می طلبد. تقسیم کار و رشد جمعیت نیاز استفاده از فرآورده های دیگران را به وجود آورده است و این خود زمینه پیدایش سازمانهای معظم گردیده که در این نظامهای پیچیده فنی- اجتماعی انبار به عنوان واسطه موجبات گردش کالا از تولید به مصرف را امکان پذیر می سازد
قیمت : 320,000 ریال
شناسه محصول : 2007772
نویسنده/ناشر/نام مجله : ...
سال انتشار: 1397
تعداد صفحات فارسي : 45
نوع فایل های ضمیمه : word
حجم فایل :
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : پروژه هدف از استقرار یک سیستم انبار

چکیده

تعريف انبار

امروزه انبار د يگر حالت يك محفظه را ندارد بلكه عمليات آن زماني كافي ورضايت بخش است كه از دوجهت اطلاعاتي وفيزيكي مورد توجه قرارگيرد به طور كلي انبا رمحل وفضايي است كه يك يا چند نوع كالاي بازرگاني ،‌صنعتي يا مواداوليه يا فرآورده هاي مختلف كه اساس يك سيستم صحيح طبقه بندي وتنظيم مي گردد.

 

انواع انبارها

انبارها از نظر فرم ساختماني به سه صورت زير مي باشند:

 

انبارهاي پوشيده

 اين مكان از تمام اطراف بسته است وداراي سقف ووسايل ايمني كامل مي باشد .

انبارهاي سرپوشيده يا هانگارد

 اين انبار داراي سقف بوده ولي چهار طرف آن باز است وفاقد حفاظ جانبي است . اين نوع انبارها كالاها را فقط از باران وآفتاب حفظ مي كند .

انبار با ز يامحوطه :‌اين انبار به صورت محوطه بوده وجهت نگهداري  ماشين آلات ولوازم سنگين مورد استفاده قرار مي گيرد.

انواع موجوديهاي انبار :‌اجناس وكالاهاي موجود درانبار اعم ازمؤسسات توليدي وغير توليدي را مي‌توان به شرح زير تقسيم كرد :

مواد اوليه يا مواد خام :‌ازاين مواد براي توليد كالا استفاده مي شود .

كالاي درجريان ساخت :‌ كه شامل بهاي ناقص دستمزد ومواد وهزينه هاي سربار ساخت مي باشد .

كالاي ساخته شده : به كالايي گفته مي شود كه از نظر ساخت به مرحله تكميلي رسيده وقابل عرضه به بازار مي باشد.

اجناس خريداري شده جهت فروش : اين سري از اجناس شامل اجناسي هستند كه بدون هيچ گونه تغييري درآنها در بازار جهت فروش عرضه مي گردد وبه طور موقت در انبارها نگهداري مي شود.

موادولوازم مصرفي: كه درتوليد غير مستقيم موثرندمثل‌: گريس ، روغن ،‌ملزومات وغيره.

اجناس اسقاطي : اجناسي هستند كه مستهلك شده وغيرقابل استفاده اند ومعمولاً به مزايده گذاشته مي شوند يا مورد تعمير مجدد قرار مي گيرند .

 

شرایط کشور و نیاز به انبار داری :

در واقع انبار داری در بخش های مختلف تولید و صنعت و روش های مختلف تولید متفاوت می باشد و هر نوع تولیدی متقاضی نوعی از سیستم  انبار داری است که برای آن بخش از تولید مناسب می باشد.

سیستم انبار داری بسته به نوع مدیریت و شرایط اقتصادی و سیاسی کشور ها متفاوت می باشد.  از آنجا که تهیه ی ملزومات مصرفی و مداد اولیه برای تولید باید از بازار کالا و مواد اولیه تهیه شود و همچنین محصولات ساخته شده در بازار کالا و خدمات به فروش برسد پس می توان گفت که شرایط بازار هر کشور و تورم موجود در اقتصاد آن کشور می تواند رابطه ی زیادی با پیش خرید و انبار شدن مواد و همچنین نیاز به انبار داری داشته باشد.

به طور مثال در کشور ما ممکن است با توجه به شرایط تورمی حاکم و بی ثباتی بازار کالا و مواد اولیه، قیمت یک کالا دائما در حال افزایش باشد و برای جلوگیری از متضرر شدن در آینده بخش های تولیدی مجبور خواهند بود تاکالا هایی را که برای شش ماه آینده نیاز خواهند داشت را امروز خریداری نمایند و برای شش ماه آینده به صورت ذخیره نگهداری کنند تا با این کار از پرداخت هزینه ی بیشر برای خرید مواد جلوگیری کنند.اما مشکلی که اینجا وجود دارد این است که آنها با  این کار خود هزینه ی انبار داری را نیز افزایش خواهند داد.
با این حساب این هزینه نیز روی بهای تمام شده ی کالا اثر خواهد گذاشت و قیمت محصول ساخته شده را نیز به اندازه ی هزینه ی انبار بالا خواهد برد.

از مزایای انبار کردن در این شرایط این است که به طور مثال بازار امروز نیازمند محصولی خاص از تولیدات ما می باشد و با توجه به این نیاز ما نیز اقدام به افزایش تولیدات خود خواهیم نمود، اگر یکی از قطعات مورد نیاز ما در عرض یک ماه 50% افزایش قیمت داشته باشد قیمت آن قطعه نیز روی قیمت ما اثر خواهد گذاشت اما با توجه به موجود مواد در انبار نیازی به مراجعه ی مجدد به بازار مواد نخواهد بود و ما می توانیم قطعه ی مورد نظر را از انبار تهیه کنیم و با این کار فقط هزینه ی انبار داری یک ماه را پرداخت کنیم.

Keywords: انبار تولید کالا مصرف سیستم های انبار داری حسابداری پروژه حسابداری
این برای گرایش های: حسابداری، کاربرد دارد. [ برچسب: ]