دانلود بررسی پایداری و دوام مکانیزم های خود ترمیمی - بررسی پیشرفت های اخیر در بتن و آسفالت خود ترمیم شونده

مقاله عمران با موضوع بررسی پایداری و دوام مکانیزم های خود ترمیمی - بررسی پیشرفت های اخیر در بتن و آسفالت خود ترمیم شونده به صورت فایل Word برای دانلود از پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان(پویان) ارائه شده است. این مقاله عمران با عنوان بررسی پایداری و دوام مکانیزم های خود ترمیمی - بررسی پیشرفت های اخیر در بتن و آسفالت خود ترمیم شونده برای دانلود رایگان است.
قیمت : رایگان
شناسه محصول : 2004620
نویسنده/ناشر/نام مجله : یونس گرگیج
سال انتشار: 1394
تعداد صفحات فارسي : 20
نوع فایل های ضمیمه : Word
حجم فایل : 1 Mb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : بررسی پایداری و دوام مکانیزم های خود ترمیمی - بررسی پیشرفت های اخیر در بتن و آسفالت خود ترمیم شونده

چکیده

 

بررسی پایداری و دوام مکانیزم های خود ترمیمی -  بررسی پیشرفت های اخیر در بتن و آسفالت خود ترمیم شونده

مقاله عمران با موضوع بررسی پایداری و دوام مکانیزم های خود ترمیمی -  بررسی پیشرفت های اخیر در بتن و آسفالت خود ترمیم شونده به صورت فایل Word برای دانلود از پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان(پویان) ارائه شده است. این مقاله عمران با عنوان بررسی پایداری و دوام مکانیزم های خود ترمیمی -  بررسی پیشرفت های اخیر در بتن و آسفالت خود ترمیم شونده برای دانلود رایگان است. 

چکیده

زیرساخت ها از مصالح مختلفی ساخته می شوند. این مقاله به بررسی سازه های موجود در مهندسی عمران به خصوص بتن و آسفالت می پردازد . انتظار عموم از  چنین زیرساخت هایی ، خدمت پذیری و کارایی بالا ، دوام زیاد و اثرات منفی اکولوژیکی بسیار محدود می باشد. استفاده از مصالح خود ترمیم شونده باعث ایجاد راه حل هایی برای حل این مسئله شده است. همچنین مروری کلی بر توسعه و پیشرفت های جدید حاصل شده در مورد اثر خود ترمیمی ترک ها در مصالح سیمانی و بتن آسفالتی انجام می شود. اولین طرح مورد بحث در مورد بتن باکتریایی می باشد که طی آن باکتری ها در بتن مخلوط می شوند و باعث ایجاد رسوب کلسیت در ترک می شود که باعث آب بندی شدن و افزایش دوام سازه های بتنی می شود. در حالت بعد ، مصالح سیمانی مسلح فیبری هیبریدی که می توانند به صورت مکانیکی ترک ها را در حین وقوع ترمیم نمایند ، مورد بررسی قرار می گیرند. آخرین ترکیب ارائه شده در این مقاله در مورد لکه گیری در بتن آسفالتی متخلخل و نحوه ترمیم خرابی توسط ایجاد غلاف های بسیار کوچک محصور شده یا رشته الیاف های فولادی می باشد. نتایج حاصل شده از تمام پروژه های نشان می دهند که پدیده خود ترمیم شوندگی یک معجزه نیست ، اما می توان مصالح را با استفاده از این پدیده طراحی نمود.

Keywords: آسفالت و بتن خودترمیم مصالح خودترمیم