دانلود فناوري نانو و آفت‌كش‌ها (حشره‌ِشناسي)

تحقیق کاملی در زمینه نانوآفت ‌كش‌ها برای دانلود از پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان(پویان) ارائه شده است. این تحقیق در زمینه نانوآفت به صورت فایل Word است.
قیمت : 880,000 ریال
شناسه محصول : 2004018
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار: 1392
تعداد صفحات فارسي : 41
نوع فایل های ضمیمه : Word
حجم فایل :
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : فناوري نانو و آفت‌كش‌ها (حشره‌ِشناسي)

چکیده

 

نانوآفت ‌كش‌ها

تحقیق کاملی در زمینه نانوآفت ‌كش‌ها برای دانلود از پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان(پویان) ارائه شده است. این تحقیق در زمینه نانوآفت به صورت فایل Word است.

پیشرفت روزافزون در زمینة فناوری نانو و كاربردهای گوناگون و گستردة آن در گرایش‌های مختلف علمی و صنعتی، باعث شده است كه شركت های تولید كنندة سموم دفع آفات نیز برای بهبود مشخصات محصولات خود، به دنبال بهره‌گیری از این فناوری باشند. تحقیقات نشان داده است كه می‌توان با استفاده از فناوری نانو مزایای فراوانی در آفت‌كش‌ها ایجاد نمود كه مواردی مانند كاهش مصرف سموم، افزایش كارایی، سازگاری بیشتر با محیط‌زیست، بهبود كیفیت و كاهش خطرات تماسی از آن جمله است. در این قسمت فعالیت‌هایی كه شركت‌های بزرگ تولید كنندة سموم دفع آفات در این مسیر انجام داده‌اند و محصولات جدید آنها معرفی شده‌اند.

از جمله آفت‌كش‌هایی كه به روش نانو هم اكنون مورد استفاده قرار می‌گیرد،‌ می‌توان به حشره‌كش‌ها، قارچ‌كش‌ها و باكتری‌كش‌ها اشاره كرد. در این قسمت به طور مختصر مروری بر این آفت‌كش‌ها داریم:

داستان خاصیت ضد میكروبی نقره داستانی معاصر نیست بلكه این خاصیت از دیرباز شناخته شده بوده و بكار می‌رفته است. برای مثال در جنگ‌ها جهت ترمیم زخم‌های سربازان روی زخم سكه‌ای از جنس نقره قرار می‌دادند و سپس محل زخم را می‌بستند و یا برای نگهداری مواد غذایی از ظروف نقره‌ای استفاده می‌شده است، و علت شیوع نیافتن بیماری‌های مسری در مناطق اعیان نشین را به ظروف نقره نسبت می‌دهند.

دانشمندان مكانیسم‌های متفاوتی را برای تبیین اثرگذاری نقره بر میكروب‌ها یافته‌اند. به دلیل همین تعدد مكانیسم‌ها است كه میكروب‌ها نمی‌توانند نسبت به نقره سازگار شوند و یا مقاومت پیدا كنند. امروزه به مدد فناوری نانو ساخت ذرات نقره در ابعاد نانو میسر گشته است. ذرات نانو نقره به ما این امكان را می‌دهند كه با كمترین غلظت خاصیت ضد میكروبی بسیار قوی را از فلز نقره شاهد باشیم. در فناوری نانوسیلور (Nano Silver)، یون های نقره به صورت كلوبیدی در محلولی به حالت سوسپانسیون قرار دارند كه خاصیت آنتی باكتریال (ضد باكتری)، آنتی فونگاس (ضد قارچ) و آنتی ویروس دارند. 

فناوری نانو چیست؟   

تعریف فناوری نانو 

پیشینه فناوری نانو         

ماهیت و ساختار فناوری نانو       

كاربردهای فناوری نانو   

نانوتكنولوژی در كشاورزی 

كشاورزی دقیق   

سیستم‌های رسانش هوشمند   

پیشرفت‌های دیگر در حوزه كشاورزی با به‌كارگیری فناوری نانو      

نانوآفت‌كش‌ها     

خصوصیات نانوسیلور       

خصوصیات پلیمرهای نانوسیلور آنتی باكتریال     

استفاده از خواص قارچ‌كشی نانوسیدها

ضدعفونی بذور ذرت توسط نانوذرات نقره

نانوتكنولوژی و باكتری‌ها    

آفت‌كش‌های نانو به شكل امولسیون   

ورود نانو علف‌كش‌ها به صنعت كشاورزی  

استفاده از نانوذرات در تجزیه آفت‌كش‌های مضر 

فهرست منابع و مآخذ   

Keywords: فناوري نانو آفت كش‌ها نانو آفت کش
این برای گرایش های: گیاه پزشکی، کاربرد دارد. سایر ، را ببینید. همچنین این در گرایش های: کلیه گرایش ها، می تواند کاربرد داشته باشد. [ برچسب: ]