دانلود مقاله با موضوع: ترمیم وتقویت سازه هاي بتنی توسط دیوار برشی فولادي

مقاله با موضوع ترمیم وتقویت سازه های بتنی توسط دیوار برشی فولادی در این بخش از پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) برای دانلود به صورت فایل Word رایگان ارائه شده است.
قیمت : رایگان
شناسه محصول : 2003648
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار: 2008
تعداد صفحات فارسي : 25
نوع فایل های ضمیمه : Word
حجم فایل : 926 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : مقاله با موضوع: ترمیم وتقویت سازه هاي بتنی توسط دیوار برشی فولادي

چکیده

مقاله با موضوع ترمیم وتقویت سازه های بتنی توسط دیوار برشی فولادی

مقاله با موضوع ترمیم وتقویت سازه های بتنی توسط دیوار برشی فولادی در این بخش از پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) برای دانلود به صورت فایل Word رایگان ارائه شده است.  

دیوار برشی فولادی برای مقاوم سازی ساختمانهای فولادی در حدود ١ ٥ سال اخیر مورد توجه خاص مهندسین سازه قرار گرفته است . ویژگیهای منحصر به فرد آن باعث جلب توجه بیشتر همگان شده است ، از ویژگیهای آن اقتصادی بودن آن ، اجرای آسان ، وزن کم نسبت به سیستمهای مشابه ، شکل پذیری زیاد ، نصب سریع ، جذب انرژی بالاو کاهش قابل ملاحظه تنش پس ماند در سازه را می توان نام برد . تمام دلایل ما را به این فکر وا داشت که استفاده از آن را درترمیم ساختمانهای بتنی مورد مطالعه قراربدهیم . چون این سیستم دارای وزن کم بوده ، به سازه بار اضافی وارد نکرده و حتی با اتصالاتش باعث تقویت تیر وستونهای اطراف خود می شود و همچنین این سیستم نیازی به تجهیزات خاص ندارد و می تواند بدون تخلیه ساختمان و تخریب اعضا سازه ای به بقیه اجزای سازه ای وصل شود . البته طراحی این سیستم در ساختمانهای بتنی بغیر از حالت ترمیمی اقتصادی به نظر نمی آید .

در این مقاله توضیحات اولیه ای از دیوار برشی فولادی جهت آشنایی بیشتر ارائه شده ، و در قسمتهای بعدی بررسی در تقویت وترمیم سازه های بتنی مورد مطالعه قرار خواهد گرفت و تفاوت آن با LYP رفتار پانلهای برشی فولادی 1 سیستم بادبندی مشابه مورد توجه قرار خواهد گرفت ، و در آخر نتایج آزمایشات بررسی خواهند شد .

1- مقدمه

برای گرفتن نیروهای جانبی زلزله و باد در ساختمانهای بلند در سالهای اخیر SSW دیوارهای برشی فولادی 2 مطرح و مورد توجه قرار گرفته است . این پدیده نوین که در جهان بسرعت رو به گسترش می باشد در ساخت ساختمانهای جدید و همچنین تقویت ساختمانهای موجود بخصوص در کشورهای زلزله خیزی همچون آمریکا و ژاپن بکار گرفته شده است . استفاده از آنها در مقایسه با قابهای ممان گیر تا حدود ٥٠ % صرفه جویی در مصرف فولاد را در ساختمانها بهمراه دارد..

Keywords: مقاله فارسی سازه
این برای گرایش های: مهندسی عمران ـ عمران، کاربرد دارد. سایر ، را ببینید. [ برچسب: ]