دانلود آسیب زانو در ورزش

آسيب زانو شامل : درد ناحيه کشککي - راني ، پيچ خوردگي رباط ها و پارگي مینسک درد ناحيه کشککي - راني : به دو علت ايجاد شده :
قیمت : رایگان
شناسه محصول : 2003035
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار:
تعداد صفحات فارسي : 14
نوع فایل های ضمیمه : Word
حجم فایل : 37 Kb
کلمه عبور همه فایلها : www.daneshgahi.com
عنوان فارسي : آسیب زانو در ورزش

چکیده

آسیب زانو در ورزش

در این تحقیق آماده تربیت بدنی، انواع مختلف آسیب زانو در ورزش و راه های پیشگیری از آن مورد بررسی قرار گرفته است. دانشجویان رشته تربیت بدنی می توانند تحقیق آماده آسیب زانو در ورزش را به صورت رایگان دانلود نمایند. فایل تحقیق آماد آسیب زانو در ورزش با فورمت word در این بخش از سایت پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان(پویان) آماده شده است.

آسيب زانو شامل :

درد ناحيه کشککي - راني ، پيچ خوردگي رباط ها و پارگي مینسک

درد ناحيه کشککي - راني : به دو علت ايجاد شده :

قرار گيري نامناسب استخوان کشککي - راني ناشي از اختلالات بيومکانيک اندام تحتاني .

التهاب تاندون کشکک : مزمن بوده و به سن ورزشکار ، مدت زمان بازي ، تعداد بازي هاي انجام شده بستگي دارد و درمان آن به صورت موضعي ؛ استفاده از اولتراسوند ، محافظ کشکک و در موارد نادر جراحي است .

پيچ خوردگي ها : شايع ترين رباط درگير ، رباط طرفي داخلي سپس رباط متقاطع قدامي است .

آسيب رباط طرفي داخلي : با درد در ناحيه داخلي خط مفصلي و اغلب با تجمع مختصر مايع همراه است و آسيب به سه درجه تقسيم شده : درمان پارگي درجه ۱ و ۲ : تحمل وزن در حدي که قابل تحمل باشد و درد اجازه بدهد ، استفاده از بريس ( محافظ ) درمان پارگي درجه ۳ : استفاده از بريس در زاويه خميدگي زانو ۳۰-۲۰ درجه به مدت ۲ هفته

پيشگيري : استفاده از محافظ زانو براي چندين ماه اول بازگشت به بازي . آسيب رباط متقاطع قدامي : ورزشکار احساس صدايي « تند و گويا » در زانو را به خاطر مي آورد ؛ در معاینه اوليه تورم مختصر و درد موضعي در زانو دارد . در صورت برگشت به بازي ، دومين مرحله ناپايداري بروز مي کند .

Keywords: آسیب زانو در ورزش
این برای گرایش های: کلیه گرایش ها، کاربرد دارد. [ برچسب: ]

Skip Navigation Links