Skip Navigation Links

ساخت و تولید

در گستره ی صنعت، ساخت و تولید به معنی تبدیل مواد خام به محصولیت قابل استفاده است. این عمل مستلزم سازمان دهی طرح محصول، مواد اولیه، ابزار ساخت و کنترل و تجهیزات مورد نیاز، افراد ماهر و گروه مدیریت در هر سیستم مولد است فرایند های مورد استفاده در تبدیل مواد اولیه به محصولات قابل استفاده را می توان به مراحل ایده، طرح، ساخت، کنترل، مونتاژکاری، پرداخت کاری و بسته بندی نمود. امروزه در ساخت و تولید قطعات مختلف صنعتی با بهره گیریاز ماشن آلات مجهز به نرم افزار های پیشرفته، خدمات ارزنده ای به جوامع بشری عرضه می گردد. هنرجویان این رشته در طی دوران تحصیل با دروس محاسبات فنی، رسم فنی، طراحی قطعات مختلف صنعتی، ساخت قطعات به وسیله ماشین های تراش و صفحه تراش آشنا می شوند.

هنر جويان اين رشته مي توانند در دوره هاي كارداني –كارشناسي و كارشناسي ارشد و دكترا در دانشــگا ه هاي داخل و خارج كشور به ادامه تحصيل بپردازند.

در حال حاضر در مقطع کاردانی این رشته دو شاخه زیر وجود دارد که علاقه مندان به این رشته می توانند در یکی از این دو شاخه شرکت کنند:

- ساخت و تولید-قالب سازی

- ساخت و تولید-ماشین ابزار

براي كساني كه مهارت هاي لازم را در بخش هــاي مختلف اين رشه بدست آورند بازار کار خوب و مطلوبي در سراسر ايران خصوصا در كارخانجات و كارگاه هاي صنعتي و كليه شهر هاي با جمعيت از متوسط به بالا وجود دارد و امكــــــان احداث كارگاه هاي كوچك شخصي نيز بسيار آسان است.


تعداد بازدید : 5008


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید