Skip Navigation Links

مدیریت خانواده

برای داشتن خانواده سالم و توسعه اجتماعی و اقتصادی کشور به دست آوردن مهارت های لازم، مدیریت و برنامه ریزی خانواده نقش بسزائی خواهد داشت. مهارتی مدیریت و برنامه ریزی خانواده در شاخه کار دانش با افزایش توانمندی دختران در خصوص برنامه ریزی امور خانواده، خود اشتغالی و تاسیس کارگاه های خانگی، افزایش خود اتکائی و اعتماد به نفس و ارتقای سطح سلامت خانواده، از اهمیت خاصی برخورد دار است. این رشته یکی از رشته های نوین و پر جاذبه آموزشهای فنی و حرفه ای و کار دانش می باشد و مطالبی را در موارد گوناگون دانش زندگی ارائه می نماید. این مجموعه از اصولی سخن می گوید که در افزایش بهره وری و رضایت یک زندگی پایدار تاثیر شایان توجهی دارد و با بهره گیری از آن ضمن دستیابی به قله های موفقیت آمیز یک زندگی ایده آل می تواند زمینه های مختلف شغلی را در این راستا ایجاد نماید. رشته مدیریت و برنامه ریزی امور خانواده دارای برنامه درسی است که برای تربیت نیروی انسانی شایسته به عنوان مدیر خانواده و یا مادران آینده جامعه برنامه ‌ریزی و سازماندهی شده است. ایجاد مهارت های پذیرش مسئولیت و اعمال اصول مدیریت در تصمیم ‌گیری ها و احساس مسئولیت ها و مشارکت در حل مشکلات خانوادگی خویش و کمک به سایر خانواده‌ها و مشاوره با آنان به نحو شایسته می‌تواند از اهداف این رشته باشد. سه استاندارد مهارتی این رشته: مدیریت خانواده، مهارت های سالم زیستن و هنر در خانه است که بر اساس آنها مجموعه ای به هم پیوسته از پودمان های مهارتی تهیه و تنظیم شده اند.

برای ادامه تحصیل درسطوح دانشگاهی (کاردانی پیوسته نیازی به گذراندن پیش دانشگاهی ندارند)، این هنرجویان می توانند درهمین رشتۀ مدیریت خانواده و یا در رشته های کودکیاری و بهداشت مدارس و..... در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ادامه تحصیل دهند و پس از فــراغت از تحصیل با مدرک کاردانی (فوق دیپلم) به عنوان مربی کودک، مربی بهداشت مدارس و یا تدریس در رشته های مربوطه درهنرستان ها و مؤسسات مربوطه مشغول به کارشوند.

فارغ التحصیلان این رشته در زمینه هایی مثل  سرپرستی و مدیریت کارگاه های گل سازی، طراحی و گل آرایی منازل و مجالس، سفره عقد، مدیریت فروشگاه های گل های طبیعی و مصنوعی، مدیریت و سرپرستی سالن های آرایش و زیبایی، خیاطی، گل دوزی، حاشیه دوزی لباس ها، مدیریت کارگاه های آشپزی و شیرینی پزی، پرستاری و نگه داری بیماران، سالمندان، مربی مهدهای کودک و کودکستان ها و ... می توانند مشغول به کار شوند.


تعداد بازدید : 4936


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید