Skip Navigation Links

موسیقی- نوازندگی ساز ایرانی

 تناسب روح آدمی برای پذیرش سخن، حسن سلوک و رفتار، همراهی نظم و نثر، شعر و ادبیات یا سایر فعالیت های اجتماعی، هنری و فرهنگی با موسیقی آنقدر موزون و هماهنگ است که گوئی اگر انسان نبود موسیقی خلق نمی شد. موسیقی لطافت خود را وامدار ابزارالات برقی و پیشرفته نمیداند، صدای موزون و هم آهنگ پرندگان و ریزش و خروش آب رودخانه ها و موج دریاها و بسیاری از عناصر طبیعی بسیار در این زمینه تاثیر گذار بوده است. دراین رشته ذوق هنری و جوهره وجودی انسان ها می تواند حرف اول را بزند و در هنرستان در سه گرایش نوازندگی ساز ایرانی، مبانی آهنگ سازی و نوازندگی ساز جهانی می توانید به عنوان هنرجو پدیرفته شوید.

هنر جويان اين رشته مي توانند در دوره هاي كارداني  آموزشکده های فنی در مقاطع كارشنـــــاســي و كارشناسي ارشد دانشگاه هاي ايران و دكترا در دانشــگاه هاي خارج كشور در گروه هنر رشته هاي موسيقي به ادامه تحصيل بپردازند.

هم اکنون در دوره کاردانی این رشته در دانشگاه های فنی و حرفه ای، تنها گرایش موسیقی-نوازندگی ساز ایرانی وجود دارد. رشته کاردانی موسیقی، نوازندگی ساز ایرانی با رشته کاردانی موسیقی، آواز ایرانی به نوعی مکمل یکدیگرند. هدف از راه اندازی دوره کاردانی حرفه ای موسیقی گرایش نوازندگی ساز ایرانی، تربیت افرادی است که با اندوختن مهارت های مختلف شامل نوازندگی ساز ایرانی، دیکته موسیقی و تربیت شنوایی، تئوری موسیقی و هارمونی و نیز همنوازی سازهای ایرانی، به عنوان نوازنده در ارکسترهای کوچک و نیز به عنوان دستیار آموزش ساز ایرانی فعالیت کنند

توانایی های کاردان حرفه ای موسیقی، نوازندگی ساز ایرانی:

- توانایی همنوازی و همخوانی در گروه

 - توانایی نوازندگی ساز ایرانی به تنهایی یا همراه ارکسترهای کوچک

مشاغل فارغ التحصیلان کاردان حرفه ای موسیقی نوازندگی ساز ایرانی

- نوازندگی ساز تخصصی در گروه های کوچک

- دستیاری در امر آموزش ساز تخصصی

- نوازندگی ساز تخصصی به صورت انفرادی


تعداد بازدید : 5273


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید