Skip Navigation Links

مکانیک موتورهای دریایی

یکی از وسایل مهم ترانزیت کالا، کشتی میباشد و امروز صنعت کشتی سازی از برجسته ترین صنایع جهان میباشد و با وجود بکارگیری موتورهای عظیم الجثه در کشتی های مختلف تجاری و صنعتی، لزوم پرورش نیروهای ماهر و پرتلاش بیش از پیش احساس می شود. لذا هنرجویان این رشته با دستگاه های محرک کشتی و دستگاه های کمکی که بر روی یگان های شناور نصب می شود آشنایی یافته و تعمیرات آنها را بر عهده می گیرند و در این راستا مهندسین محترم نیروی دریایی جمهوری اسلامی و سازمان بنادر و کشتیرانی و شیلات، نقش به سزایی در جهت آموزش هنرجویان در کنار مهندسین هنرستان ها ایفا می نمایند.

صنایع دریایی كشور برای استفاده از شناورهای ساحلی، بالا بردن بازدهی و كاهش هزینه نگهداری و تعمیرات شناورها نیاز به جذب و تربیت افراد متخصص در این صنعت را دارد. یكی از تخصص های مورد نیاز در این صنعت، كاردان فنی كشتی است. افرادی كه تخصص لازم را برای راهبری، تعمیر و نگهداری موتورها و دستگاه های فنی روی شناورهای مختلف اعم از تجاری و نظامی مانند ناوچه ها، یدك كش های تداركاتی، آتشخوار، تعمیراتی، مسافری كوچك و واحدهای هیدروگرافی و اقیانوس شناسی دارند.

فارغ التحصيلان اين رشته مي توانند در سازمان ها و ارگان هاي مختلف نظامي و كشوري مسؤوليت تعمير و نگهداري موتورها و دستگاه و تجهيزات روي آنها را بر عهده بگيرند و پس از حداقل 5 سال تجربه عملي روي شناورها در دريا، به عنوان تكنسين ارشد موتورخانه يا كمك ناظر مهندس كشتي در كشتي هاي اقيانوس پيما فعاليت كنند.


تعداد بازدید : 3719


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

ترجمه متون تخصصی
ترجمه انگلیسی به فارسی
ترجمه فارسی به انگلیسی
ارسال سفارش ترجمه جدید

ترجمه متون تخصصی کلیه رشته های دانشگاهی یکی دیگر از خدمات تخصصی پورتال پویان می باشد.
ویرایش مقالات انگلیسی
ویرایش مقاله ISI
ارسال سفارش ویرایش مقاله جدید

ویرایش مقاله انگلیسی و برطرف کردن اشکالات مربوط به زبان انگلیسی مقاله ازجمله اشتباهات گرامری یکی دیگر از خدمات پورتال پویان می باشد.
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید
آگهی و نیازمندی تخصصی
دعوت به همکاری
تماس با ما
ستارخان - خیابان دهقان - کوچه پارسائیان - پلاک 32 - واحد 7
البرز - نظرآباد - میدان شهدا - خیابان شهدای شمالی - کتاب فروشی پیام نور - روبروری کوچه شهید ترکیان
02144271488
02645366417
09124893953
09124390688
09212827886
info[at]daneshgahi.com