مهندسی پزشکی

 مهندسی پزشکی سعی می کند تا با استفاده از علوم مهندسی در شناسایی و درمان بیماری ها و ناهنجاری های بدن انسان به علم پزشکی کمک نماید. تجهیزات کنترل علائم حیاتی بیمار، اندام های مصنوعی، تجهیزات اتاق عمل و ... از این دسته اند. علم مهندسی پزشکی به ساخت اعضای مصنوعی مکانیکی یا الکتریکی محدود نمی‌شود بلکه حیطه این علم بسیار گسترده‌تر و متنوع‌تر می‌باشد. در کشورهای غربی،‌ مهندسی پزشکی علمی حیاتی است تا جایی که بدون آن،‌علم پزشکی نمی‌تواند کاری انجام دهد. برای مثال یک پزشک جراح بدون تجهیزات اتاق عمل واقعاً فلج است. یا بسیاری از معاینات پزشکی بدون استفاده از تجهیزات پزشکی امکان‌پذیر نیست. در ضمن باید توجه داشت که هدف مهندسی پزشکی تنها تجهیزات پزشکی نیست بلکه ابعاد این رشته بسیار وسیع‌تر است.
از گرایش ها مقطع لیسانس مهندسی پزشکی می توان به گرایش های بیوالکتریک، بیومتریال، بیومکانیک و مهندسی پزشکی بالینی اشاره کرد.

گروه مهندسی پزشکی پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) تلاش می کند تا یک محیط علمی پویا برای تبادل علم و تجربه رشته مهندسی پزشکی فراهم نماید.


تعداد بازدید : 18230

گرایش های رشته مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی - دپارتمان فنی و مهندسی

رشته و گرایش های مهندسی پزشکی در مقطع دکترا - دپارتمان فنی و مهندسی


Skip Navigation Links
ترجمه متون تخصصی
ترجمه انگلیسی به فارسی
ترجمه فارسی به انگلیسی
ترجمه متون تخصصی کلیه رشته های دانشگاهی یکی دیگر از خدمات تخصصی پورتال پویان می باشد.
ویرایش مقالات انگلیسی
ویرایش مقاله ISI
ویرایش مقاله انگلیسی و برطرف کردن اشکالات مربوط به زبان انگلیسی مقاله ازجمله اشتباهات گرامری یکی دیگر از خدمات پورتال پویان می باشد.
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
دعوت به همکاری
تماس با ما
ستارخان - خیابان دهقان - کوچه پارسائیان - پلاک 32 - واحد 7
نظرآباد -خیابان امام خمینی - نگارستان ۳۲ پلاک ۱۳
02166514366
02645366417
09124893953
09124390688
09212827886
info[at]daneshgahi.com