معماری داخلی

رشته معماری داخلی یکی از رشته های گروه هنر می باشد. رشته معماری داخلی در ادامه مختصرا معرفی می گردد.
رشته معماری داخلی به بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها به منظور انجام فعالیت های روزانه می پردازد.معماری داخلی، آفرینش فضا است. رشته معماری داخلی از سویی همانند معماری یا ساختمان و اجزای آن سروکار دارد و از سویی دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تاکید می ورزد. عملگرایی و کار آمد بودن در عین زیبایی مهمترین هدف معماری داخلی است
.

دوره کارشناسی معماری داخلی یکی از دوره های آموزش عالی برای تربیت نیروهای آشنا به مبانی نظری معماری داخلی و متخصص به مبانی عملی آن است. ماهیت رشته معماری داخلی میان رشته ای بوده و به میزان بهره مندی از دانش معماری و علم محاسبات و دانش فنی تحلیل انسان-محیط-محصول، از ظرفیت های هنری برای زیباسازی بستر زیست انسان نیز استفاده می کند. دانش آموخته دوره کارشناسی معماری داخلی، در عین تسلط بر تاریخ هنرهای مرتبط با حرفه اش، می تواند با دستی قوی ایده های ذهنی خود را به تصویر کشیده و از ابزارهای راینه ای و فناوری های دیجیتال برای تجسم بخشی دقیق و استخراج نقشه های لازم بهره برده و نتیجه تحلیل های انسانی و زیباشناسانه خود را محاسبه کند و بسازد. محصول نهایی فعالیت های وی طراحی و تولید محیط های قابل استفاده و زیست فردی و جمعی است. تمامی بناهای معماری و برخی از محصولات مبلمان شهری و طراحی صنعتی می تواند در دایره فعالیت های یک کارشناس معماری داخلی بگنجد.


تعداد بازدید : 1426

رشته و گرایش های معماری داخلی در مقطع کارشناسی ارشد - دپارتمان هنر و معماری

رشته و گرایش های معماری داخلی در مقطع دکترا - دپارتمان هنر و معماری


Skip Navigation Links
ترجمه متون تخصصی
ترجمه انگلیسی به فارسی
ترجمه فارسی به انگلیسی
ترجمه متون تخصصی کلیه رشته های دانشگاهی یکی دیگر از خدمات تخصصی پورتال پویان می باشد.
ویرایش مقالات انگلیسی
ویرایش مقاله ISI
ویرایش مقاله انگلیسی و برطرف کردن اشکالات مربوط به زبان انگلیسی مقاله ازجمله اشتباهات گرامری یکی دیگر از خدمات پورتال پویان می باشد.
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
دعوت به همکاری
تماس با ما
ستارخان - خیابان دهقان - کوچه پارسائیان - پلاک 32 - واحد 7
نظرآباد -خیابان امام خمینی - نگارستان ۳۲ پلاک ۱۳
02166514366
02645366417
09124893953
09124390688
09212827886
info[at]daneshgahi.com