حقوق

ماهيت جذاب رشته حقوق براي کساني که به استدلال و منطق و درک قوانين و مقررات علاقه دارند و همچنین درآمدزايي بالاي رشته حقوق باعث محبوبیت این رشته شده است. هدف رشته حقوق تربیت كارشناسانی است كه بتوانند در مشاغلی چون قضاوت، وكالت ، سردفتری اسناد رسمی و كارشناسی حقوق انجام وظیفه نمایند.

تمام روابط اجتماعی كه آثار حقوقی از آن ایجاد می‌شود، موضوع علم حقوق قرار می‌گیرد. حال این روابط می‌تواند مربوط به روابط خصوصی مردم گردد كه حقوق خصوصی نامیده می‌شود و یا روابط دولت و مردم را شامل شود كه به حقوق عمومی معروف است.

به عبارت دیگر حقوق عمومی شامل حقوق قوای سه گانه کشور، حاکمیت و آنچه مربوط به اداره کشور است، می شود و حقوق خصوصی به روابط بین خود مردم می پردازد که مهمترین آنها روابط تجاری است که عامل ایجاد رشته حقوق تجارت شده است و یا مسائل مربوط به حقوق مدنی است که از آن جمله می توان به اموال، مالکیت، قراردادها، مسوولیت هایی که اشخاص در خطاهایی که مرتکب می شوند برایشان به وجود می آید مثل مسوولیت ناشی از حوادث، قواعد مربوط به ارث، وصیت، ولادت، اقامتگاه اشخاص و دهها مورد دیگر اشاره کرد.

پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) در نظر دارد تا با بهره گیری از ظرفیت های علمی استادید و دانشجویان رشته حقوق و تجارب حقوق دانان محیطی علمی و تجربی در خصوص مسائل حقوقی ایجاد نماید. 

رشته حقوق گرایش های بسیار متنوعی دارد. گرایش های رشته حقوق بسیار تخصصی بوده و مرز بین آنها کاملا مشخص است. در ادامه با مهمترین گرایش های رشته حقوق آشنا می شوید.


تعداد بازدید : 19502


Skip Navigation Links
ترجمه متون تخصصی
ترجمه انگلیسی به فارسی
ترجمه فارسی به انگلیسی
ترجمه متون تخصصی کلیه رشته های دانشگاهی یکی دیگر از خدمات تخصصی پورتال پویان می باشد.
ویرایش مقالات انگلیسی
ویرایش مقاله ISI
ویرایش مقاله انگلیسی و برطرف کردن اشکالات مربوط به زبان انگلیسی مقاله ازجمله اشتباهات گرامری یکی دیگر از خدمات پورتال پویان می باشد.
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
دعوت به همکاری
تماس با ما
ستارخان - خیابان دهقان - کوچه پارسائیان - پلاک 32 - واحد 7
نظرآباد -خیابان امام خمینی - نگارستان ۳۲ پلاک ۱۳
02166514366
02645366417
09124893953
09124390688
09212827886
info[at]daneshgahi.com