Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان ها > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی تکنولوژی آبادانی روستاها

مهندسی تکنولوژی آبادانی روستاها

رشته مهندسی تکنولوژی آبادانی روستاها

رشته مهندسی تکنولوژی آبادانی روستاها یکی از رشته های دپارتمان فنی و مهندسی می باشد. رشته مهندسی تکنولوژی آبادانی روستاها در ادامه مختصرا معرفی شده است.

 بررسی مشخصات جغرافیایی و جمعیتی کشور مبین این موضوع است که بخش قابا توجه ای از جمعیت کشور در روستاهای بزرگ و کوچک زندگی می نمایند. روستاها و تمرکز یکنواخت مردم در این بخش ها طبعا امکان خدمات رسانی را با دشواری روبرو می نماید و برای انجام پروژه های عمرانی در زمینه های مختلف از جمله راه سازی، انجام طرح های جامع روستایی و ارائه طرح های معماری مطلوب، مناسب با شرایط اقلیمی نقاط مختلف کشور، ساخت ساختمان های مقاوم و مناسب (مسکونی، مراکز پزشکی درمانی، فرهنگی و… ) جمع آوری و انتقال و توزیع آب، اجرای چاه و اصلاح قنوات، راه اندازی ماشین آلات و… نیاز به افراد متخصص در رشته های مختلف می باشد.

دلیل اصلی تاسیس رشته مهندسی تکنولوژی روستاها نیز آن است که فارغ التحصیلان این دوره بعد از آشنایی کلی با مباحث عمومی دروس مهندسی، در حد نیاز روستاها در مسائلی مانند معماری روستاها و طرح های جامع روستایی، مسائل عمرانی (ایجاد ساختمان های مقاوم و به سازی ساختمان ها )، راه سازی و جمع آوری و انتقال آب و استفاده از روش ها و ماشین آلات مناسب در امور كشاورزی تبحر پیدا کنند. براي انجام پروژه هاي عمراني در زمينه هاي مختلف از جمله راه سازي، انجام طرح هاي جامع روستايي و ارائه طرح هاي معماري مطلوب، مناسب با شرايط اقليمي نقاط مختلف كشور، ساخت ساختمان هاي مقاوم و مناسب (مسكوني، مراكز پزشكي درماني، فرهنگي و…) جمع آوري و انتقال و توزيع آب، اجراي چاه و اصلاح قنوات، راه اندازي ماشين آلات و… نياز جدی به همکاری مهندسان تکنولوژی آبادانی روستاها، وجود دارد.


تعداد بازدید : 2974


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

ترجمه متون تخصصی
ترجمه انگلیسی به فارسی
ترجمه فارسی به انگلیسی
ارسال سفارش ترجمه جدید

ترجمه متون تخصصی کلیه رشته های دانشگاهی یکی دیگر از خدمات تخصصی پورتال پویان می باشد.
ویرایش مقالات انگلیسی
ویرایش مقاله ISI
ارسال سفارش ویرایش مقاله جدید

ویرایش مقاله انگلیسی و برطرف کردن اشکالات مربوط به زبان انگلیسی مقاله ازجمله اشتباهات گرامری یکی دیگر از خدمات پورتال پویان می باشد.
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید
آگهی و نیازمندی تخصصی
دعوت به همکاری
تماس با ما
ستارخان - خیابان دهقان - کوچه پارسائیان - پلاک 32 - واحد 7
البرز - نظرآباد - میدان شهدا - خیابان شهدای شمالی - کتاب فروشی پیام نور - روبروری کوچه شهید ترکیان
02144271488
02645366417
09124893953
09124390688
09212827886
info[at]daneshgahi.com