شرایط ثبت آگهی تخصصی در پورتال پویان

ثبت یک آگهی تخصصی در پورتال پویان به معنی این است که آگهی دهندگان تایید می کنند که مسئولیت حقوقی کامل مضمون آگهی را پذیرفته اند و بررسی صحت و مطابقت آن با قوانین جاری کشور و یا اخلاق حسنه و عرف اسلامی به عهده آگهی دهندگان خواهد بود. همچنین آگهی دهندگان تائید می کنند که دارای سن بالای 18 سال هستند. به طور کلی تبلیغ و فروش هر نوع محصول و خدمتی که تهدیدی برای امنیت ملی ایران باشد و یا حریم خصوصی شهروندان و قوانین کشور را نقض یا ارتکاب هر نوع جرمی را تسهیل یا تشویق نماید ممنوع است.

توجه فرمایید، به منظور کاهش زمان انتظار تائید آگهی و تسهیل فرایند تائید و انتشار آن، پورتال پویان ممکن است در مواردی بر اساس قوانین، بخشی از متن یا عنوان آگهی را به صورت جزئی تغییر دهد. پورتال پویان مجاز خواهد بود در هر زمان که تشخیص دهد یک آگهی تائید شده مغایر با قوانین و مقررات ذکر شده باشد نسبت به حذف یا تعلیق آن اقدام نماید. در نظر داشته باشید که آگهی های غیر مرتبط با فعالیت پورتال پویان تائید نمی شوند اگرچه مجاز باشند. دسترسی و استفاده از نیازمندی های تخصصی پورتال پویان مشروط بر رعایت قوانین و مقررات این بخش است. در صورتی که قوانین و مقررات ما را قبول ندارید لطفا بلافاصله استفاده از این سایت را متوقف نمایید. آگهی دهندگان تائید می کنند که آگهی تخصصی ایشان شامل مواردی که در ادامه می آید نباشد، بدیهی است که در غیر این صورت آگهی ایشان تائید نخواهد شد:

آگهی با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه مغایر باشد؛
آگهی به هر نحو حریم شخصی افراد را نقض کند؛
آگهی صریح یا ضمنی و به هر نحوی به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف توهین کند؛
آگهی های عمومی و غیر مرتبط با آموزش و پژوهش، به نحوی که مخاطب آن جامعه علمی و خدمات جانبی آن نباشد؛
آگهی فروش کالا بدون عکس کالا باشد؛
هر نوع آگهی که تصاویر، ویدئو ها، متن و عنوان آن به هم بی ارتباط باشد؛
هر نوع آگهی و نشر اخبار سیاسی، اجتماعی، عقیدتی یا مذهبی؛
نرم افزارها و روش‌های عبور از فیلترینگ، VPN و خدمات یا کالاهای مربوط به نصب آنتن، راه اندازی ماهواره یا اینترنت ماهواره‌ای؛
آگهی های مرتبط با آموزش هک و کرک، شکستن قفل و نفوذ در سیستم های اطلاعاتی؛
فروش نرم‌افزار یا کتاب‌ اعم از تخصصی و عمومی که فاقد مجوز قانونی برای انتشار بوده و یا شامل سایر موارد ناقض باشد «قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان»؛
آگهی انجام پروژه‌ها و پایان نامه های دانشجویی و یا پروژه های دانش آموزی؛
هرگونه خدمات مرتبط با گرین‌کارت یا اقامت کشورها یا ادامه تحصیل در دانشگاه هایی که مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری نباشد؛
هر گونه آگهی در زمینه تشکل ها و اجتماعات دانشجویی، احزاب و گروه ها؛
هر گونه آگهی که متن آن شامل شماره حساب یا شماره کارت بانکی باشد؛
هر گونه آگهی که متن آن شامل معرفی خدمات و کالاهایی باشد که شائبه کلاهبرداری در آن مشاهده شود؛
هر گونه آگهی شامل معرفی سایت‌، کالا یا خدماتی که قصد رقابت با خدمات پورتال پویان را دارند؛
انتشار یا توزیع و در دسترس قراردادن یا معامله داده ها یا نرم افزارهای که صرفاً برای ارتکاب جرایم رایانه ای به کار می رود؛
فروش، انتشار یا در دسترس قراردادن غیرمجاز گذر واژه ها و داده هایی که امکان دسترسی غیرمجاز به داده ها یا سامانه های رایانه ای یا مخابراتی دولتی یا عمومی را فراهم می کند؛
انتشار یا در دسترس قراردادن محتویات آموزش دسترسی غیرمجاز، شنود غیرمجاز، جاسوسی رایانه ای، تحریف و اخلال در داده ها یا سیستم های رایانه ای و مخابراتی؛
آموزش و تسهیل سایر جرایم رایانه ای؛
محتوای مجرمانه مربوط به امور سمعی و بصری و مالکیت معنوی؛
معرفی آثار سمعی و بصری غیر مجاز به جای آثار مجاز؛
عرضه تجاری آثار سمعی و بصری بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
تشویق و ترغیب به نقض حقوق مالکیت معنوی؛
باز انتشار و ارتباط (لینک) به محتوای مجرمانه تار نماها و نشانی های اینترنتی مسدود شده، نشریات توقیف شده و رسانه های وابسته به گروهها و جریانات منحرف و غیر قانونی؛
آگهی‌های دوره‌های آموزشی یا تدریس خصوصی بدون قراردادن اطلاعات و سوابق در مورد مدرس؛
آگهی استخدام که فاقد شماره تلفن ثابت و آدرس معتبر و مجوز قانونی هستند . برای آگهی استخدام ارائه آدرس دقیق، شماره تلفن ثابت به همراه نام فرد پاسخگو الزامی است.
استفاده ابزاری و بی مورد از تصاویر خود یا اشخاص ثالث در آگهی ، عکس پرسنلی با رعایت موازین اسلامی در آگهی استخدام، تدریس، مشاوره و امثالهم بلامانع است؛
تبلیغ برای ارسال یا پخش هرزنامه یا حجم زیادی از ارتباطات الکترونیکی به صورت پیامک، ایمیل و سایر ابزارهای پیام رسان؛
درج آگهی تکراری در یک روز اگرچه عنوان آن ها متفاوت باشد؛
عنوان یا متن آگهی شامل جملات نادرست از نظر املائی یا نگارشی باشد. یا نوشتن جملات فارسی با حروف انگلیسی(فینگلیش)؛
درخواست پول در متن یا عنوان آگهی به هر روش و برای هر نوع آگهی؛
کم ارزش جلوه دادن خدمات و محصولات آموزشی و پژوهشی داخلی؛
تحقیر کردن یا کم ارزش جلوه دادن خدمات و محصولات سایر رقبا؛


حدود و میزان مسئولیت‏های پورتال پویان

پورتال پویان در خصوص محتوا، فعالیت ها ، محصولات و خدمات و آگهی هایی که کاربران در سایت درج می کنند هیچگونه مسئولیتی را نمی پذیرد. نیازمندی های تخصصی پورتال پویان تنها فضایی را فراهم می کند تا هر کسی و در هر زمانی نسبت به معرفی محصولات و خدمات خود به جامعه علمی کشور در یک محیط عرضه و تقاضا اقدام نماید. ما در فرایند خرید و فروش محصولات و خدماتی که در بخش نیازمندی های تخصصی توسط کاربران معرفی می شود به هیچ وجه دخالتی نمی کنیم. همچنین ما از هیچ نقطه نظری روی مجوز های قانونی، واقعیت و صحت خدمات و محصولات ارائه شده در آگهی کاربران کنترلی نداریم و مسئولیت تحقیق و برررسی و اطمینان از صحت مضامین آگهی کاربران بر عهده بینندگان آگهی است.

ممکن است مطالب مندرج در آگهی‌ها توسط آگهی دهندگان بصورت مداوم تغییر کند، به روز شود و یا به حالت تعلیق در آید. در این زمینه پورتال پویان، هیچ گونه مسولیتی را نمی‌پذیرد و پورتال پویان تنها مطالب درج شده توسط کاربران را در قالب آگهی نمایش می دهد و همچنین روی محتوی، محصولات و خدمات سایت هایی که از طریق آگهی های تخصصی پورتال پویان معرفی می شوند هیچ کنترلی ندارد.

هیچ یک از کارمندان و سرمایه گذاران پورتال پویان از محصولات و خدماتی که توسط اشخاص ثالث در قالب آگهی در پورتال پویان معرفی می شود منتفع نبوده و هیچ گونه رابطه‌ی حقیقی و یا حقوقی بین آگهی دهندگان و ایشان وجود ندارد و هیچگونه مسئولیت اخلاقی و قانونی در زمینه آگهی ها متوجه ایشان نبوده و مسئولیت کامل آگهی با آگهی دهنده است. پورتال پویان تنها در حدود قانون اقدام به انتشار آگهی های اشخاص ثالث می نماید. مرور و جستجوی شما در سایت و استفاده از آن با مسئولیت شخصى خود شما انجام می شود. پورتال پویان تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیر مستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفاده شما از سایت ندارد.

پورتال پویان مجاز است هر آگهی، حساب کاربری و مطلبی را که ارسال می کنید، در هر زمان در صورتی که مغایر با قوانین و مقررات سایت باشد و یا به منافع سایت و کاربران دیگر آسیب بزند را حذف کند. پورتال پویان می تواند در هر زمان نسبت به اصلاح و تغییر قوانین و مقررات خود اقدام نماید. شما ملزم به رعایت قوانین جاری سایت هستید، بنابرین لازم است گاهی مجددا قوانین و مقررات ما را مرور نمایید تا از شرایط و الزامات جارى و لازم الاجراِ در زمان منظور مطلع شوید.حریم خصوصی و محرمانگی
پورتال پویان به عنوان یک نهاد علمی معتبر و متعهد حفظ حریم شخصی و اطلاعات خصوصی افراد را وظیفه قانونی و شرعی خود می داند و به هیچ وجه اقدام به انتشار آنها نخواهد کرد. اطلاعات شما به هیچ وجه به افراد ثالث جهت فعالیت های بازاریابی و امثالهم فروخته یا واگذار نمی شود. این اطلاعات تنها برای تعاملات پورتال پویان با کاربران مورد استفاده قرار خواهند گرفت. این اطلاعات توسط شما در سایت ما ثبت می شود و شما می توانید در هر زمان نسبت به ویرایش یا حذف اطلاعات خود اقدام نمایید.

آگهی پویا
درج آگهی تخصصی در پورتال پویان رایگان است و فقط آگهی پویا مشمول تعرفه است.
آگهی پویا با میزان ضریب تاثیر با درج ضریب تاثیر از آگهی های دیگر متمایز می شود.
ضریب تاثیر یا Impact Factor میزان پویایی آگهی شما را نشان می دهد. حداقل ضریب تاثیر آگهی پویا 1 و حداکثر 99 می باشد. با افزایش ضریب تاثیر، پویایی آگهی افزایش می یابد که باعث افزایش اولویت نمایش نسبت به سایر آگهی ها و افزایش اثر آن می شود.
امکان درج لینک سایت شما در آگهی پویا وجود دارد. لینک سایت شما در صفحه جزئیات آگهی پویا و در همه لیست ها و دسته بندی ها و لیست های نتایج جستجو نمایش داده می شود.
گالری تصاویر آگهی عادی حداکثر 6 عکس می تواند باشد. با پویا شدن آگهی و افزایش ضریب تاثیر به ازای هر ضریب تاثیر امکان قرار دادن یک تصویربیشتر برای شما فراهم می شود. به عنوان مثال آگهی با ضریب تاثیر 3 می تواند 9 عکس داشته باشد.
ویدئو گالری آگهی عادی حداکثر 3 ویدئو می تواند باشد. به ازای هر ضریب تاثیر امکان 1 ویدئو بیشتر برای آگهی شما فراهم می شود. ایجاد ویدئو گالری نقش بسزایی در معرفی محصولات و خدمات شما دارد. به عنوان مثال می توانید از تدریس خصوصی ، دوره تخصصی، کارگاه و سایر محصولات و خدمات خود فیلم تهیه کرده و به صورت نمونه در سایت قرار دهید.

آگهی های پویا با توجه میزان پویایی آنها درموارد زیر برای نمایش اولویت بندی می شوند:

نتایج جستجو: اولویت نمایش لیست آگهی ها برای نمایش در نتیجه جستجو با آگهی پویا است. هر قدر ضریب تاثیر آگهی پویا بیشتر باشد اولویت نمایش آن در این لیست بیشتر است.
عبارات کلیدی: دسته بندی بر اساس عبارات کلیدی، با کلیک روی یک کلمه کلیدی همه آگهی های مرتبط با آن نمایش داده می شود. اولویت نمایش در این لیست با آگهی های پویا با ضریب تاثیر بیشتر است.
گروه ها: اولویت نمایش آگهی در لیست آگهی گروه های اصلی با آگهی های پویا با بیشترین ضریب تاثیر است.
زیر گروه ها: اولویت نمایش آگهی در لیست آگهی های زیرگروه ها با آگهی های پویا با ضریب تاثیر بیشتر است.
استان و شهر: در لیست آگهی های مربوط به یک شهر یا استان اولویت نمایش آگهی در لیست مربوطه برای آگهی های پویا با بیشترین ضریب تاثیر است.
دپارتمان و رشته: اگر مخاطب آگهی تخصصی، دپارتمان یا رشته خاصی باشد، اولویت نمایش آگهی در لیست آگهی های تخصصی یک دپارتمان یا رشته مربوط به آگهی های پویا با ضریب تاثیر بیشتر است.
صفحه اصلی نیازمندی های تخصصی: در صفحه اصلی نیازمندی های تخصصی، از بین همه گروه ها و زیرگروه ها اولویت نمایش آگهی ها با آگهی پویا با بیشترین ضریب تاثیر است.
برای آگهی های عادی اولویت نمایش با جدیدترین آگهی است.
برای آگهی های پویا با ضریب تاثیر یکسان، اولویت نمایش با جدیدترین آگهی هاست. برای آگهی پویا امکان به روز رسانی تاریخ انتشار آگهی وجود دارد. این قابلیت به آگهی شما کمک می کند که با آگهی ها هم ضریب خود رقابت کند. به روز رسانی می تواند دستی و یا اتوماتیک باشد.
لیست آگهی های پویا به صورت تصادفی در سایر صفحات مانند صفحه جزئیات یک آگهی به تناوب نمایش داده خواهند شد. معمولا آگهی های ابتدای لیست بیشتر مورد توجه بازدید کنندگان قرار می گیرد، لذا سعی کنید با انتخاب ضریب تاثیر مناسب پویایی آگهی خود را حفظ کنید.
آگهی های فرامنطقه ای: برخی از آگهی ها فرامنطقه ای هستند، یعنی در همه ایران مخاطب دارند. برای آگهی های فرامنطقه ای امکان نمایش آگهی در لیست همه شهرها و همه استان ها وجود دارد. برای فعال سازی این امکان باید آگهی شما پویا با حداقل 5 ضریب تاثیر باشد.
آگهی های فرارشته: برخی از آگهی ها فرارشته هستند، یعنی در تمام رشته ها و تخصص ها مخاطب دارند. برای آگهی های فرارشته ای امکان نمایش آگهی در لیست همه رشته ها و همه دپارتمان ها وجود دارد. برای فعال سازی این امکان باید آگهی شما پویا با حداقل 5 ضریب تاثیر باشد.
آگهی های پویا با استفاده از مکانیزمی به موتورهای جستجو معرفی می شوند. اما آگهی های عادی یک فرایند معمولی را برای ایندکس شدن در موتورهای جستجو طی می کنند. لذا آگهی های پویا بسیار سریع تر در نتایج موتورهای جستجو خواهند شد.
برای درج آگهی پویا ابتدا باید آن را به صورت عادی ارسال نمایید. پس از تائید شدن آگهی امکان پویایی و افزایش ضریب تاثیر آگهی وجود خواهد داشت.
همچنین در نظر داشته باشید که آگهی پویا حس اعتماد بیشتری را در بینندگان القا می کند. چرا که آگهی دهنده با اعتماد بر صحت و کیفیت محصول و خدمات خود برای آگهی هزینه پرداخت کرده است.


تعرفه آگهی پویا
هزینه آگهی پویا برابر است با تعداد ضریب تاثیر ضربدر تعداد ماه های نمایش ضربدر 10 هزارتومان.
به عنوان مثال هزینه آگهی پویا با ضریب تاثیر یک و مهلت نمایش یک ماه برابر است با 10 هزارتومان و یا هزینه آگهی پویا با ضریب تاثیر 2 و مهلت نمایش دوماه 40 هزار تومان است.
آگهی پویا با هر ضریب تاثیر با افزایش مهلت نمایش شامل تخفیف می شود:
3 ماهه شامل 10 درصد تخفیف
4 تا 6 ماهه شامل 15 درصد تخفیف
7 تا 9 ماهه شامل 20 درصد تخفیف
10 تا 12 ماهه شامل 25 درصد تخفیف
در طول مدت نمایش آگهی پویا امکان افزایش یا کاهش ضریب تاثیر و مهلت نمایش آگهی وجود دارد.
در این حالت اعتبار باقی مانده آگهی فعلی محاسبه شده و از هزینه پلن جدید شما کسر می شود. در صورتی که هزینه پلن جدید کمتر از میزان اعتبار باقی مانده آگهی باشد، مابه التفاوت آن به شارژ کیف پول شما اضافه می شود.
سعی کنید ضریب تاثیر را نسبت به ضریب تاثیر رقبای خود انتخاب کنید.
ضریب تاثیر بیشتر لزوما بهینه نیست. ضریب تاثیر را با توجه به آگهی های موجود در زیردسته ها، شهرها و رشته ها انتخاب کنید.
اگر آگهی شما فرا رشته است ضریب تاثیر را با توجه به آگهی های موجود در صفحه اصلی انتخاب نمایید.
در صورتی که در نحوه انتخاب ضریب تاثیر ابهام و سوالی دارید با شماره پشتیبانی جهت مشاوره تماس بگیرید.
این تعرفه تا پایان سال معتبر است.


راهنمای درج آگهی تخصصی
عنوان آگهی: ابتدا سعی کنید عنوان مناسبی برای آگهی خود انتخاب کنید. عنوان آگهی را کوتاه و متناسب با متن آگهی انتخاب کنید به طوری که گویای هدف آگهی شما باشد. از توضیحات اضافی در عنوان بپرهیزید و توضیحات لازم را در متن آگهی قرار دهید.
عبارات کلیدی: برای آگهی خود عبارات کلیدی مناسب انتخاب نمایید. این عبارات کلیدی نقاط قوت آگهی شما را نشان می دهند.
متن آگهی: متن آگهی را به اندازه ای بنویسید که هدف آگهی شما را شفاف و درست بیان کند. لزوما متن بیشتر باعث بازدید بیشتر نخواهد شد. سعی کنید جملات متن آگهی را با استفاده از عبارات کلیدی انتخاب شده بسازید به طوری که خلاصه و مفید محوریت خدمات و محصولات شما را بیان کند.
جملات متن آگهی نباید طولانی و مبهم باشد.
علائم نگارشی مانند نقطه و ویرگول را به درستی در متن آگهی رعایت کنید.
از جملات شعار گونه و اغراق آمیز بپرهیزید. متن شما باید در کمتر از چند ثانیه هدف شما را به بیننده منتقل کند.
متن آگهی را از سایت های دیگر و یا آگهی های دیگر کپی نکنید. نوشتن متن توسط خودتان سبب می شود که متن شما منحصر به فرد شود و هم در نتایج جستجوی داخل سایت و هم در نتایج جستجوی موتور های جستجو بهتر دیده شود.
سعی کنید فیلد های مربوط به نام آگهی دهنده و اطلاعات تماس مانند آدرس، تلفن و ایمیل را حتما درج کنید. وجود این اطلاعات در آگهی شما سبب افزایش اعتبار آگهی می شود.

ویدئو گالری:

ایجاد ویدئو گالری مخصوصا در بخش خدمات کمک بزرگی به معرفی خدمات شما می کند. ممکن است برخی از بینندگان آگهی علاقه ای به خواندن متن آن نداشته باشند، در عوض جذابیت بالقوه ویدئو باعث می شود که با تماشای آن از خدمات و توانمندی های شما آگاه شوند. یک ویدئو مناسب از صدها خط متن نوشته شده موثرتر است.
سعی کنید هر ویدئو را کوتاه و مفید تهیه کنید که می تواند بخشی از کلاس درس یا آموزش تخصصی شما باشد. مثلا اگر جویای کار هستید علاوه بر درج رزومه، می توانید در یک یاچند ویدئوی کوتاه به شرح توانمندی خود بپردازید.
بهتر است از ویدئوهای آماده و مشابه استفاده نکنید. سعی کنید ویدئو ها را منحصر به فرد تهیه کنید. این کار را به سادگی با یک دستگاه فیلم برداری خانگی، گوشی تلفن همراه و یا وب کم می توانید انجام دهید.
ویدئو ها را در سایت آپارات قرارداده و لینک نمایش هر یک را در کادر مخصوص در هنگام درج آگهی وارد کنید.
امکان درج عنوان برای یک ویدئو وجود دارد، انتخاب عنوان مناسب برای ویدئو می تواند باعث افزایش بازدید آگهی شود.

گالری تصاویر:

انتخاب تصاویر مناسب برای آگهی خصوصا در بخش محصولات باعث افزایش بازدید از آگهی می شود. شما می توانید برای هر عکس عنوان مناسبی درج کنید. عکس مناسب از محصول شما می تواند تاثیر به مراتب بیشتری از متن داشته باشد.
سعی کنید از عکس های آماده و مشابه اتفاده نکنید. عکس ها را خودتان تهیه کنید، به این ترتیب عکس های آگهی شما منحصر به فرد خواهد شد.

به روز رسانی آگهی:

برای آگهی های پویا با ضریب تاثیر یکسان، اولویت نمایش در لیست با جدیدترین آگهی هاست. برای اینکه آگهی شما بتواند با آگهی های هم سطح جدید رقابت کند، از قابلیت به روز رسانی استفاده کنید. به روز رسانی می تواند دستی و یا اتوماتیک باشد. هزینه هر به روز رسانی 10000 ریال یا 1000 تومان است. با به روز رسانی، آگهی به ابتدای لیست آگهی ها منتقل می شود و احتمال دیده شدن آن و ایندکس شدن آن در موتورهای جستجو افزایش می یابد.

آگهی فرامنطقه ای:

ممکن است دامنه فعالیت شما چند استان یا شهر مختلف باشد، شما می توانید در آگهی خود چندین شهر دلخواه را انتخاب نمایید. توجه فرمایید که فقط شهرهایی که امکان ارائه کالا و خدمات دارید را انتخاب کنید.
انتخاب شهرهای بیشتر لزوما به معنی افزایش محبوبیت آگهی شما نمی شود. توصیه میکنیم در صورتی که آگهی شما فرا منطقه ای و مربوط به کل ایران است، ابتدا آن را پویا کرده و سپس امکان نمایش آن در همه شهر ها و استان ها را فعال کنید.
این قابلیت برای خدمات و محصولات قابل ارائه در همه ایران بسیار مناسب است.

آگهی فرا رشته ای:

همچنین ممکن است مخاطب آگهی شما چندین رشته دانشگاهی باشد. شما می توانید در آگهی خود چندین رشته و گرایش را به عنوان مخاطبان آگهی خود انتخاب کنید.
توجه فرمایید که فقط رشته های مخاطب را انتخاب کنید. انتخاب رشته بیشتر لزوما به معنی افزایش محبوبیت آگهی شما نمی شود.
توصیه میکنیم در صورتی که آگهی شما فرا رشته ای و مربوط به کل جامعه دانش آموزی یا دانشجویی است، ابتدا آن را پویا کرده و سپس امکان نمایش آن در همه دپارتمان هاو رشته ها را فعال کنید.
این ویژگی برای خدمات و محصولاتی فرا رشته بسیار کارآمد است.

تماس با صاحب آگهی:

توجه فرمایید که پورتال پویان تنها نمایش دهنده آگهی تخصصی بوده و در خصوص محتوای آگهی پاسخگو نیست. بنابراین خواهشمندیم از تماس با دفتر پورتال در خصوص آگهی ها اجتناب نمایید. اطلاعات تماس آگهی دهنده در صفحه آگهی موجود است و می توانید از این طریق با آگهی دهنده ارتباط برقرار کنید. همچنین "امکان تبادل پیام با آگهی دهنده" وجود دارد. برای تماس تلفنی با آگهی دهنده به نکات زیر توجه فرمایید:
سعی کنید در ساعات اداری و کاری تماس تلفنی بگیرید ، مگر در مواردی که ساعت تماس غیر اداری توسط آگه دهنده در متن آگهی ذکر شده باشد.
قبل از کسب اطمینان از صحت کالا و خدمات ادعا شده توسط آگهی دهنده از واریز یا ارسال هرگونه وجهی خودداری نمایید.
دریافت هرگونه وجهی تحت عناوینی چون استخدام، کارآموزی ، آموزش به شرط استخدام و موارد مشابه خلاف قوانین کشور می باشد. اگر با این موارد برخورد کردید سریعا با مراجع ذیصلاح تماس بگیرید. قطعا آگهی های این چنینی با شائبه کلاه برداری در پورتال پویان تائید نمی شوند. اما ممکن است آگهی دهنده پس از تماس شما چنین درخواستی مطرح کند.
اگر پس از کسب اطمینان از محصول یا خدمت آگهی دهنده قصد واریز وجه داشتید حتما از او بخواهید تصویر کارت ملی و تصویر دفترچه حساب خود را ارسال کند. اطلاعات شخصی و حساب وی را مطابقت داده و در صورت امکان از بانک استعلام نمایید.
در خرید پستی، شما پیش از اطمینان از صحت کالا هزینه را پرداخت نموده اید.این نوع خرید خالی از ریسک نیست و ما انجام آن را به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم.
برای دریافت خدمات غیر حضوری، پس از اطمینان از صحت خدمات و هویت آگهی دهنده و تطابق تلفن ثابت با هویت آگهی دهنده نسبت به دریافت خدمات اقدام نمایید. پیش از اطمینان از خدمات دریافت شده هیچ وجهی پرداخت ننمایید.