مهندسی مواد

رشته مهندسی مواد به شناخت مواد مختلف و ساختار آنها، استخراج، عمل آوری و آزمون مواد می پردازد. در رشته مهندسی مواد برای بوجود آوردن موادی كه دارای خصوصیات خاص مكانیكی، الكتریكی و شیمیائی باشند، فلزات، سرامیك ها، مواد پلاستیكی، نیمه هادیها، و تركیباتی از موادی كه به آنها كامپوزیت (مواد مركب) می‌گویند، مورد بررسی قرار می گیرد. در رشته مهندسی مواد شناخت ساختار مواد و خواص آن و شناخت ارتباط بین این ساختار و خواص در جهت افزایش زمینه‌های کاربردی و طراحی مواد نو و ترکیبات جدید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رشته مهندس مواد، رفتار مواد در شرایط مختلف را بررسی کرده و به  پیشرفت های تکنولوژی در طیف وسیعی از صنایع کمک می کند. مثال هایی از کار یک مهندس مواد عبارت است از: تست پلاستیک های تقویت شده فیبر کربنی برای قوی تر کردن آنها، تولید تجهیزات ورزشی سبکتر، ایجاد پلیمرهای خاص، تولید سرامیک و مواد مورد استفاده در ایمپلنت های دندانپزشکی، بدنه خودرو و...  

تفکیک گرایش در مقطع لیسانس رشته مهندسی مواد چندان موضوعیت نمی یابد و جداسازی گرایش های در مقاطع تحصیلات تکمیل صورت می گیرد. با این حال می توان سه حوزه متالوژی صنعتی، صنعتی و متالوژی استخراجی را نام برد.

گروه مهندسی مواد پورتال آموزش و پژوهش دانشگاهیان (پویان) تلاش می کند تا با ایجاد محیطی علمی و پویا و با استفاده از ظرفیت های علمی و تجربی مهندسین مواد در راستای تبادل علم تجربه مهندسی مواد گام بردارد.


تعداد بازدید : 17513

گرایش های رشته مهندسی مواد در مقطع کارشناسی - دپارتمان فنی و مهندسی


Skip Navigation Links
ترجمه متون تخصصی
ترجمه انگلیسی به فارسی
ترجمه فارسی به انگلیسی
ترجمه متون تخصصی کلیه رشته های دانشگاهی یکی دیگر از خدمات تخصصی پورتال پویان می باشد.
ویرایش مقالات انگلیسی
ویرایش مقاله ISI
ویرایش مقاله انگلیسی و برطرف کردن اشکالات مربوط به زبان انگلیسی مقاله ازجمله اشتباهات گرامری یکی دیگر از خدمات پورتال پویان می باشد.
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
دعوت به همکاری
تماس با ما
ستارخان - خیابان دهقان - کوچه پارسائیان - پلاک 32 - واحد 7
نظرآباد -خیابان امام خمینی - نگارستان ۳۲ پلاک ۱۳
02166514366
02645366417
09124893953
09124390688
09212827886
info[at]daneshgahi.com