مهندسی راه آهن

صنعت حمل و نقل از صنایع زیر بنایی هر کشوری محسوب می شود. امروزه با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در این بخش نیاز به تخصصی سازی آن نیز احساس می شود. راه آهن هم که یکی از بخش های اصلی سیستم حمل و نقل هر کشوری است، از این ماجرا مستثنی نیست. به همین منظور رشته های مختلفی در حوزه راه آهن و سیستم ریلی ایجاد شده است. یکی از این رشته ها مهندسی خط و ابنیه راه آهن می باشد. رشته مهندسی راه آهن با مسایلی از جمله کنترل و هماهنگی فعالیت های ریلی، طراحی زیرسازی و روسازی راه آهن، استفاده موثر از وسایط نقلیه ریلی، ماشین آلات، روسازی خط و افزایش کارایی سازمان های حمل و نقل ریلی سر و کار دارد.

در دوره کارشناسی مهندسی راه آهن، تکنولوژی و علوم روش های بهره برداری، شناسایی مسیرهای گوناگون راه آهن و مهارت در بهره گیری از اجزای متشکل راه آهن (انسان، ریل، لوکوموتیو، واگن، ماشین آلات خطی، ساختمان و ابنیه مسیر، تاسیسات، علائم و ارتباطات) به منظور رسیدن به حداکثر کیفیت و کمیت در  خدمات راه آهن ارائه می گردد.
درحال حاضر مهندسی ماشین های ریلی و مهندسی خط و سازه های ریلی تبدیل به رشته شده اند. از آنجایی که این رشته ها زیر مجموعه رشته مهندسی راه آهن می باشند، به عنوان گرایش های رشته مهندسی راه آهن آورده شده اند.


تعداد بازدید : 1481

گرایش های رشته مهندسی راه آهن در مقطع کارشناسی - دپارتمان فنی و مهندسی

رشته و گرایش های مهندسی راه آهن در مقطع کارشناسی ارشد - دپارتمان فنی و مهندسی

رشته و گرایش های مهندسی راه آهن در مقطع دکترا - دپارتمان فنی و مهندسی


Skip Navigation Links
ترجمه متون تخصصی
ترجمه انگلیسی به فارسی
ترجمه فارسی به انگلیسی
ترجمه متون تخصصی کلیه رشته های دانشگاهی یکی دیگر از خدمات تخصصی پورتال پویان می باشد.
ویرایش مقالات انگلیسی
ویرایش مقاله ISI
ویرایش مقاله انگلیسی و برطرف کردن اشکالات مربوط به زبان انگلیسی مقاله ازجمله اشتباهات گرامری یکی دیگر از خدمات پورتال پویان می باشد.
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
دعوت به همکاری
تماس با ما
ستارخان - خیابان دهقان - کوچه پارسائیان - پلاک 32 - واحد 7
نظرآباد -خیابان امام خمینی - نگارستان ۳۲ پلاک ۱۳
02166514366
02645366417
09124893953
09124390688
09212827886
info[at]daneshgahi.com