مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی

مديريت خدمات بهداشتي و درماني رشته اي است چند نظامي، شاخه اي از علوم انساني با كاربرد در حيطه علوم پزشكي، كه مدير با هدايت تشكيلات انساني و اخذ تصميمات مطلوب و استفاده مؤثر و كارآ از منابع، مادي و انساني، از طريق برنامه ريزي، سازماندهي، هدايت و نظارت براي دستيابي به اهداف مؤسسات خدمات بهداشتي و درماني براساس نظام ارزشي مورد قبول جامعه، ايفاي نقش مي كند.

هدف آموزشي رشته کارشناسی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، ارتقاء رشد اشخاص به سمت توانايي هاي كامل شخصي و حرف ‌اي است. اساتيد دوره کارشناسی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، آموزش را به عنوان فرآيندي مستمر و فعال مي نگرند. آنها بر اين باورند كه دانش مديريت، علاوه بر دانش هاي وابسته در علوم و ادبيات، براي توفيق در اين حرفه، اساسي است. دروس اين دوره در مقطع كارشناسي، به گونه‌اي طراحي و برگزار می شود كه نه تنها نيازهاي كنوني جامعه را پوشش دهد، بلكه براي تأمين نيازهاي آتي از آن نيز فراتر رود. آگاهي و پايبندي به ارزش هاي اخلاقي و معنوي، جانمايه بنيادين تلاش هاي آموزشي ماست.

چشم انداز آينده رشته کارشناسی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، تدارك يك برنامه آموزشي مطلوب براي تربيت مديراني توانمند است كه بتوانند:

- با تمركز بر ارتقاء سطح سلامت جامعه به عنوان حق طبيعي افراد، در جهت اداره كارآ و اثربخش سازمان‌هاي بهداشتي و درماني و بهبود كيفيت خدمات مربوط فعاليت نمايند

- با كسب دانش هاي نظري و عملي و فراگيري مهارت هاي ادراكي، انساني و فني در زمينه اداره مؤسسات بهداشتي و درماني و حل مسايل و مشكلات آنان بتوانند پويايي و پيچيدگي سازمان ها را تشخيص داده و تا حد توان نيازهاي معقول زيردستان را ارضا نمايند. به جنبه هاي فني كار و ابعاد و ارتقاء كيفيت خدمات توجه داشته و از منابع به خوبي استفاده كرده و سازمان را در راستاي ارزش هاي بنيادين جامعه و سياست ها و خط مشي هاي وزارت متبنوع به سوي اهداف رهنمون ساخته و به استانداردهاي تعيين شده با جلب رضايت مشتريان دست يابند.

دانش آموختگان رشته مديريت خدمات بهداشتي و درماني براي مشاغل كارشناسي و پست هاي مديريتي براي سطوح مختلف مؤسسات و سازمان هاي نظام سلامت كشور اعم از عمومي يا تخصصي، دولتي يا خصوصي، كلينيك ها، شبكه هاي بهداشتي و درماني آماده مي شوند.

با توجه به آموزش هاي نظري و كاربردي كه اين دانشجويان در طي دوره آموزشي خود فرا می گيرند انتظار مي رود كه پس از فراغت از تحصيل شايستگي هاي لازم را جهت ايفاي نقش هاي مديريتي، اداري، اقتصادي، كارشناسي آموزش يا پژوهشي در زمينه هاي مرتبط با دوره تحصيلي خود، كارشناسي بهداشتي يا درماني در زمينه هاي مرتبط با دوره تحصيلي خود و كارآفريني در زمينه خدمات بهداشتي و درماني كه مطابق با وظايف سازماني و حرفه اي آنان است، را به عهده گيرند.


تعداد بازدید : 1256

رشته و گرایش های مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی در مقطع کارشناسی ارشد - دپارتمان علوم پزشكی

رشته و گرایش های مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی در مقطع دکترا - دپارتمان علوم پزشكی


Skip Navigation Links
ترجمه متون تخصصی
ترجمه انگلیسی به فارسی
ترجمه فارسی به انگلیسی
ترجمه متون تخصصی کلیه رشته های دانشگاهی یکی دیگر از خدمات تخصصی پورتال پویان می باشد.
ویرایش مقالات انگلیسی
ویرایش مقاله ISI
ویرایش مقاله انگلیسی و برطرف کردن اشکالات مربوط به زبان انگلیسی مقاله ازجمله اشتباهات گرامری یکی دیگر از خدمات پورتال پویان می باشد.
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
دعوت به همکاری
تماس با ما
ستارخان - خیابان دهقان - کوچه پارسائیان - پلاک 32 - واحد 7
نظرآباد -خیابان امام خمینی - نگارستان ۳۲ پلاک ۱۳
02166514366
02645366417
09124893953
09124390688
09212827886
info[at]daneshgahi.com