فیزیک مهندسی

اكثر رشته هاي فني و مهندسي يكي از شاخه هاي علم فيزيك را زمينه تخصصي خود قرار مي دهند مانند مهندسي مكانيك يا مهندسي برق. با وجود اين، آموختن پيشرفت هاي فيزيك در سال هاي اخير از جمله نانو ساختارها نيازمند فهميدن دروسي مانند مكانيك كوانتومي است كه در سال هاي آخر دوره كارشناسي فيزيك تدريس مي شود. به اين ترتيب قرار دادن اين دروس در برنامه دوره ي كارشناسي فني و مهندسي امكان پذير نيست. به همين دليل در ايران از يك سو دانشجويان فعلي مهندسي از مسائل علمي اين حوزه هاي فيزيك آگاهي كافي ندارند و از سوي ديگر دانشجويان فعلي فيزيك توانايي فني به كار بردن نتايج فيزيك در صنعت را كسب نمي كنند. بنابراين براي پر نمودن اين خلا و رفع نياز جامعه و كشور لازم است رشته فيزيك مهندسي با گرايش هايي شامل مباحث پيشرفته فيزيك تاسيس شود تا دانش آموختگان آن توانايي به كار بردن نتايج آنها را در صنعت داشته باشند.

فيزيك مهندسي، مباحث پيشرفته فيزيك كاربردي و روش هاي استفاده از آنهادر صنعت را مورد مطالعه قرار مي دهد. هدف از اين رشته آماده سازي فارغ التحصيلاني است كه علاوه بر دانستن فيزيك و مباحث پيشرفته آن با كاربردهاي فيزيك نيز آشنا بوده و توانايي مهندسي و ارائه طرح هاي صنعتي در زمينه فيزيك جديد را داشته باشند. رشته فیزیک مهندسی در مقطع کارشناسی در سه گرایش ارائه می شود: حالت جامد، پلاسما، لیزر و اپتیک.


تعداد بازدید : 1421

گرایش های رشته فیزیک مهندسی در مقطع کارشناسی - دپارتمان فنی و مهندسی


Skip Navigation Links
ترجمه متون تخصصی
ترجمه انگلیسی به فارسی
ترجمه فارسی به انگلیسی
ترجمه متون تخصصی کلیه رشته های دانشگاهی یکی دیگر از خدمات تخصصی پورتال پویان می باشد.
ویرایش مقالات انگلیسی
ویرایش مقاله ISI
ویرایش مقاله انگلیسی و برطرف کردن اشکالات مربوط به زبان انگلیسی مقاله ازجمله اشتباهات گرامری یکی دیگر از خدمات پورتال پویان می باشد.
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
دعوت به همکاری
تماس با ما
ستارخان - خیابان دهقان - کوچه پارسائیان - پلاک 32 - واحد 7
نظرآباد -خیابان امام خمینی - نگارستان ۳۲ پلاک ۱۳
02166514366
02645366417
09124893953
09124390688
09212827886
info[at]daneshgahi.com